Miért érdemes cégként podcastot indítani?

Miért érdemes cégként podcastot indítani?

Valószínűleg te is észrevetted már, hogy a céges kommunikáció ma már nem áll meg a száraz sajtóközleményeknél és néhány LinkedIn posztnál. Ahogy a technológia fejlődik és az emberek igényei változnak, úgy a vállalkozások is egyre kreatívabbak – és itt jön képbe a podcast, vagyis a „beszéljünk, de kávé helyett mikrofonba” jelenség. Miért érdemes neked is belekezdeni? 

 

 

Miért olyan menő most a videós podcast?

Tudjuk, hogy az üzleti világ nem arról híres, hogy szereti a felesleges köröket, de hidd el, a vizualitás egy kis pluszt adhat a cégednek. Képzeld el, ahogy a potenciális ügyfelek nemcsak hallják, hanem látják is, hogy mennyire szakértő vagy a területeden. (Igen, itt a “látni, hinni” elv igazán jól jön.) Továbbá, nem elhanyagolható, hogy a videós tartalmak platformokon, mint a YouTube, óriási figyelmet kapnak – 2024-re már a heti podcast hallgatók 31%-a itt fogyasztja a tartalmakat. Szóval, ha ott vagy, ahol ők vannak, akkor előnybe kerülsz.

 

 

Példák cégekre, akik podcastokkal hódítanak

  1. HubSpot Podcast Network – Ők podcast hálózatukkal nem csak edukálnak, de szépen finoman beépítik a saját eszközeiket a beszélgetésekbe. Így miközben az ügyfelek tanulnak, fel is iratkoznak egy HubSpot próbaverzióra. Zseniális, igaz?
  2. Drift’s Conversational Marketing – A Drift egy élő videós podcast sorozatot indított, ahol menő marketinges témákról beszélgetnek. Ha van egy kis szabadidőd és érdekel a marketing, mindenképp nézz rá. A legjobb az egészben, hogy közben a Driftet is iparági vezetőként pozícionálják. És persze, közvetlen sales forgalmat is generálnak. Két legyet egy csapásra!
  3. Red Bull – Igen, a Red Bull nemcsak szárnyakat ad, de podcastokat is készít. Sportolóik és nagyköveteik sztorijait osztják meg videós formátumban, és ezzel nemcsak a márkahűséget növelik, hanem még több rajongót szereznek. Ha valaki, ők tudják, hogyan lehet a PR-t és a sales-t összehangolni.

 

Hogyan támogatja a podcast a sales célokat?

Gondolj úgy a podcastodra, mint egy folyamatos networking eseményre – csak nem kell hozzá öltönyt húznod (ha csak nem videós formátumban veszed fel, akkor azért lehet, hogy érdemes legalább az ingedet begombolni). A rendszeres és érdekes tartalom növeli a céged iránti bizalmat, és ha okos tippeket adsz át a hallgatóidnak, akkor szakértővé válhatsz a szemükben. És tudod, mit szeretnek az emberek? Szakértőktől vásárolni.

 

 

Videó vagy audio? Nem kell választanod!

Ha nem tudsz dönteni, hogy videós vagy audio podcastot csinálj, van egy jó hírem: nem kell! A kettő együtt tud a legjobban működni. A millenniumi és Gen Z közönség imádja a videós formátumot, de az audio sem ment ki a divatból. És ha az ügyfeleid az edzés közben szeretik hallgatni a tartalmakat, az audio podcast mindig ott lesz nekik. Az aranyszabály: ha a videó hozzáad a mondanivalódhoz, csináld meg, ha viszont elvonja a figyelmet, maradj az audio mellett.

 

 

Hogyan vágj bele?

Ha még nem indítottál podcastot, ne aggódj, nem rakétatudomány (bár lehet, hogy van egy rakétaipari podcast is valahol). Kezdd el egy olyan témával, ami valóban érdekli a célcsoportodat, és beszélj a céged értékeiről. Ha már van podcastod, gondolkodj el azon, hogyan tudnál némi vizuális elemet hozzáadni, hogy még vonzóbbá tedd a tartalmadat. Tipp: Egy jó vendég, egy emlékezetes háttér vagy egy hiánypótló téma sokat segíthetnek.

 

Az Animatiqua csapata hisz abban, hogy egy jó imázsfilm nem csak mutat, hanem mesél is. Olyan vizuális történeteket készítünk, amelyek segítenek a brandeknek kiemelkedni és meggyőzni az üzleti partnereket. Ha kíváncsi vagy, hogyan tehetjük ezt meg a te vállalatod számára is, kattints ide és lépj kapcsolatba velünk!

 

You may also like this