Gombamód szaporodnak a különböző (általában fiatalok által alapított) ügynökségek, hatalmas a túlkínálat, nagyon nehéz kiválasztani a legjobbat, amelyikkel hatékony, eredményes és zökkenőmentes lesz a közös munkátok. Ebben a cikkben segítünk, elmondjuk, mire figyelj oda, amikor ügynökséget választasz.
Az első lépés:
Szeretnél egy reklám- vagy imázsfilmet forgatni. Alapvetően kétféle ügynökséggel fogsz találkozni:
- Az egyiknek minden munkafolyamatra és szakterületre van szakértője ezért mindenhez értenek és mindent el is vállalnak. Ez az ügynökségtípus (gyakran) úgy működik, hogy elhív egy megbeszélésre majd a kapott infók alapján – többnyire – egy sablonba illeszt téged és a cégedet, valamilyen már bevált keretrendszerbe. És az vagy beválik nálad is, vagy nem. Ők a full service ügynökségek.
- Van egy másik ügynökségtípus is, akik egy bizonyos szakterületre specializálódtak és annak a területnek minden elemét a legapróbb részletekig ismerik. Mivel minden problémával találkoztak már, ezért mindenre van egy előremutató megoldásuk. Ők kreatívan fognak a filmkészítéshez hozzáfogni, minden támogatást megkapsz tőlük, lenyűgöző ötleteket és megoldásokat, mert ez a szakterületük.
Tehát milyen ügynökségre van szükséged?
Ez a legfontosabb, amit el kell döntened! A fenti információk mellett van még néhány olyan tény, amit érdemes átgondolnod a döntés előtt. Összegyűjtöttük, melyek ezek (lesz köztük red flag is!):
-
A kémia
Tabutéma, de igenis számít a kémia. Biztosan találkoztál már olyan emberrel, akivel minden téren azonnal egy hullámhosszon voltál, és olyannal is, akivel nem. Egyértelmű, hogy azzal sokkal könnyebb lesz együtt dolgozni, akivel félszavakból is értitek egymást, mint olyannal, akivel minden beszélgetésnél feszültséget érzel.
-
Nézd meg a referenciákat!
Szinte minden nap újabb és újabb (akár filmgyártó, akár marketing) ügynökségek alakulnak, hiszen nem kell hozzá más, mint pár szakterülethez érteni, valamint egy hangzatos angol nevet és ígéretet kitalálni. Lehet, hogy másnak ennyi elég, de neked nem biztos: nyugodtan kérdezz rá az ügynökség referenciáira, kérd meg, hadd nézd meg őket, aztán dönts ezek alapján.
-
Red flag: a rejtett költségek és a hibák
A jó hírrel kezdjük: ha hozzánk jössz, akkor egy részletes brief alapján fogunk neked egy mindenre kiterjedő árajánlatot adni. Amit nem tartalmaz a brief, ami kérdéses arra minden esetben rákérdezünk, megbeszéljük és segítünk tökéletesíteni. Szerintünk így kell dolgozni, de vannak ügynökségek, ahol ezt jóval lazábban kezelik, és a „majd megoldjuk”, „valahogy majd lesz”, „szuper lesz nyugi” kategóriába kerülnek ezek a kérdések és meglátások. Ezzel az a gond, hogy nem feltétlen a vágyott eredményt kapod és/vagy nem azért a pénzért, amiben megállapodtatok (vagy éppen nem is állapodtatok meg).
-
A jó ügynökség nem mindig helyesel
Ehelyett az ügyfél érdekeit tartja szem előtt. Lehet, hogy útközben változik a koncepció, de lehet, hogy amit kértél felesleges és drága – szólunk. Az is lehet, hogy ahol éppen csökkentenél költséget, vagy amit kihagynál, az szerintünk nagyon fontos lenne – ezért is szólunk. Szerintünk ezek nem viták, hanem olyan kompromisszumok, amelyek előre visznek, és amelyek egyetlen célja az, hogy a végeredménnyel elégedett legyél. (Mi pedig berakhassuk a portfóliónkba.)
Persze számtalan kiválasztási módja lehet még az ügynökségnek, de ha a fentieket átgondolod és betartod, akkor nem tudsz hibázni, és egy olyan film lesz a végeredmény, amire mindenki büszke lesz.
Az Animatiqua csapata hisz abban, hogy egy jó imázsfilm nem csak mutat, hanem mesél is. Olyan vizuális történeteket készítünk, amelyek segítenek a brandeknek kiemelkedni és meggyőzni az üzleti partnereket. Ha kíváncsi vagy, hogyan tehetjük ezt meg a te vállalatod számára is, kattints ide és lépj kapcsolatba velünk!