A régi épületek meséi sorozatunk 5. részében ezúttal a Dunát átszelő, impozáns hidakról mesélünk, amik az idő múlásával a város arculatának meghatározó elemeivé váltak. Ahogy már megszokhattátok, a történeteket régi fényképek életre keltésével és Hámori Gabriella magával ragadó narrációjával tesszük még élvezetesebbé.
Lánchíd
A Lánchíd, Budapest egyik legismertebb szimbóluma, az első állandó híd volt a Dunán, ami összekötötte Budát és Pestet. A Széchenyi István által megálmodott híd 1849-ben készült el, és azóta is a város egyik legfontosabb közlekedési útvonala. Tudtad, hogy a Lánchíd építésekor olyan technológiai újdonságokat alkalmaztak, amik akkoriban forradalminak számítottak? A híd két hatalmas oroszlán szobra, amik azóta a híd védjegyévé váltak, szintén számos legendát ihlettek.
Érdekesség, hogy a híd megépítését követően Széchenyi István annyira elégedett volt az eredménnyel, hogy egy egész napot töltött a hídon, hogy biztos legyen abban, hogy az biztonságos és szilárd. A Lánchíd nem csupán a város része, hanem egy szimbólum, ami az összekötés, a haladás és az innováció jelképe.
Szabadság híd
A Szabadság híd, ami eredetileg Ferenc József híd néven épült, 1896-ban, Magyarország milleniumának ünnepére készült el. A hidat a zöld acélszerkezete és elegáns ívei a város egyik legszebb látványosságává teszik. Az átkelő különleges helyet foglal el Budapest történelmében, hiszen a II. világháború végén a visszavonuló német csapatok felrobbantották, de a főváros már egy évvel később, 1946-ban újjáépítette, és ekkor kapta mai nevét is.
Erzsébet híd
Az Erzsébet híd Budapest egyik legmodernebb hídja, ami az 1960-as években épült újjá a második világháborúban elpusztult régi híd helyén. Az eredeti híd, amit 1903-ban adtak át, a világ egyik legnagyobb fesztávolságú lánchídja volt, és nevét Erzsébet királynéról kapta.
Érdekesség, hogy a híd újjáépítése során egy korábbi római kori út maradványait találták meg a pesti oldalon, amik arra emlékeztetnek bennünket, hogy Budapest területén már az ókorban is élénk közlekedési élet folyt. Az Erzsébet híd ma is a modern városi infrastruktúra egyik kiemelkedő példája, ami a múlt és a jelen közötti kapcsolatot szimbolizálja
Margit híd
A Margit híd is különleges helyet foglal el Budapest hídjai között, mert közvetlenül csatlakozik a Margit-szigethez, a város zöld szívéhez. Az 1876-ban megnyitott híd kétszer is jelentős változáson ment keresztül: először 1937-ben, amikor kibővítették, majd a világháború után, amikor újjáépítették.
Tudtad, hogy a Margit híd az egyik legforgalmasabb híd Budapesten, és különleges íves szerkezetével a város egyik legszebb kilátását nyújtja a Dunára és a környező tájra? A híd a város életének központi eleme, ami nemcsak a közlekedést, hanem a pihenést és a szórakozást is szolgálja.
Budapest duna-parti látképe 1987-ben került az Unesco világörökségi listájára és ezen a területen természetesen mind a 4 híd szerepel.
Ne maradj le a 6. epizódról sem, ami “A folyam eltűnt kincsei” címmel hamarosan érkezik, és újabb izgalmas történetekkel vár rátok! Külön köszönet jár Török Andrásnak a narrációs szövegért, valamint minden alkotónak, aki részt vett a sorozat elkészítésében, és természetesen a Fortepannak a lenyűgöző képekért!
Az Animatiqua csapata hisz abban, hogy egy jó imázsfilm nem csak mutat, hanem mesél is. Olyan vizuális történeteket készítünk, amelyek segítenek a brandeknek kiemelkedni és meggyőzni az üzleti partnereket. Ha kíváncsi vagy, hogyan tehetjük ezt meg a te vállalatod számára is, kattints ide és lépj kapcsolatba velünk!